Aşkın ve Bağlılığın Sembolü: Alyanslar

16 Ekim 2019 0 Yazar: Asediamond
Aşkın ve Bağlılığın Sembolü: Alyanslar

Aşkın, sadakatin nişanlılığınızın ve evliliğinizin en özel simgesidir alyanslar. Aşık iki birbirine bağlayan ve aşkınızı yansıtmak için en önemli semboldür. Yıllardır değişmeyen bir gelenek olarak varlığını sürdüren alyans, yuvarlak formuyla sonsuzluğu simgeler. Aşık iki insanı sonsuza dek, sonsuz sevgi, sonsuz mutluluk, sonsuz beraberlik ve sonsuz bağlılık ile birbirlerine bağladıkları yüz yıllar boyunca söylenmiştir.

Çok eski uygarlıklardan bugüne kadar gelen alyansın kökeni Mısırlılara kadar uzanır. Mısırlılar evlilik bağını simgeleyen ilk yüzüğü bitki saplarını kullanarak yapmışlardır. Yüzüğün yuvarlak formda olması hiç bitmeyecek bir aşkın ve sevginin sonsuza dek devamlılığını temsil etmektedir. Ayrıca alyansın sol elin yüzük parmağına takılmasının da bir sebebi vardır. Mısırlılara göre sol elin dördüncü parmağından kalbe kadar hiç kesilmeden giden bir aşk damar olduğuna inanılırdı. Böyle bir inanışın sonucunda alyans bu parmağa takılmaya başlandı ve günümüze kadar böyle devam etti.

Zaman ilerleyip toplumlar gelişmeye başlayınca alyanslar değerli madenlerden yapılamaya başlanmıştır. Bunlardan en ünlüsü ise pırlanta olarak bilinir. Pırlanta ise ilk olarak 1477 yılında Avusturya Arşidükü Maximilian’ın Burgonyalı Mary’ye hediye ettiği pırlanta yüzük ile kullanılmaya başlamıştır. O devirlerde erkekler alyans takmıyorlardı ancak günümüzde pırlantalı alyans bayanlar, sade alyans ise erkekler tarafından kullanılmaktadır.

Böylesine anlamlı olan alyansların seçimi yapılırken çiftleri tatlı bir telaş sarar. Yıllarca parmağınızda aşkınızın simgesi olarak taşıyacağınız alyansları seçerken dikkatli olmak gerekir. Alyansınızın modeli kadar rahatlığı da önemlidir. Ömür boyu aşkınızın simgesi olacak alyansınız hem her zamana uyum sağlamalı hem de parmağınıza taktığınızda günlük işlerinizi yaparken sizi rahatsız etmemelidir.

İlk olarak alyansın cinsine karar verilmelidir. Alyansınızın altın mı ya da gümüş mü olacağına karar verdikten sonra güvenilir bir kuyumcu veya güvendiğiniz bir internet sitesinden satın alabilirsiniz. Alyanslar insanların ömür boyu kullandıkları bir takı olduğu için alırken dikkat edilmeli, iyi bir seçim yapılmalıdır.

Aşe Diamond aradığınız alyansı birden fazla modeliyle size en güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırıyor. Online mağazamızı ziyaret ederek alyans çeşitlerimize ulaşabilirsiniz. Kendinize uygun ölçüde, erkek-bayan veya çift alyansı içerisine istediğiniz yazıyı yazdırarak sahip olabilirsiniz. Sigortalı ve faturalı olarak satış yapmaktayız. Dilediğiniz ürüne güvenle sahip olabilirsiniz.